اپلیکیشن موبایل

(Mobile Application)

در دنیای امروزی که چهره ی اینترنت تغییر کرده است کاربران نیز از کامپیوتر و لپ تاپ به موبایل مهاجرت می کنند. بنابر این نیاز به تولید، توسعه و ارتقا اپلیکیشن های موبایل امری ضروری خواهد بود. افرادی که به دنبال کسب اطلاعات و یا انجام عملیاتی خاص هستند، اپلیکیشن های مربوطه را خریداری و نصب می کنند.

اگر جستجویی در کافه بازار ، گوگل پلی استور (GOOGLE PLAY STORE) یا اپ استور (APP STORE) داشته باشید، خواهید فهمید که تعداد و تنوع برنامه های کاربردی موبایل چقدر افزایش یافته است.

عوامل تاثیرگذار بر طراحی اپلیکیشن موبایل

برای ساخت اپلیکیشن موبایل، ابتدا باید مشخص کنید که برنامه کاربردی تان را برای سیستم عامل اندروید و یا سیستم عامل ios ؟

در صورت انتخاب هر یک از این سیستم عامل ها عوامل زیادی تاثیرگذار است که با چند مورد از آنها آشنا خواهیم شد :

– هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

تولید و ساخت اپلیکیشن اندروید کم هزینه تر و ارزان تر از اپلیکیشن آی او اس (IOS) می باشد. دلیل آن هم برتری عددی طراحان نرم افزارهای اندروید نسبت به برنامه نویسان ios باشد. پیچیده تر بودن برنامه نویسی نرم افزارهای ios دلیل این امر می باشد.

– ارائه در بازار

یکی از مهم ترین دلایل درگاه های موجود برای انتشار و ارائه ی نرم افزارهای کاربردی موبایل می باشد. در سیستم عامل آیفون یک درگاه با عنوان «اپل استور» وجود دارد این درحالیست که برای ارائه اپ های اندرویدی تعداد درگاه های بیشتر و قدرتمند تری وجود دارد.

– میزان کیفیت اپلیکیشن تولید شده

برای هر یک از اپلیکیشن های اندروید یا آی او اس فیلترهای خاصی وجود دارد که کیفیت اپ تولید شده را بررسی و ارزیابی می کنند. به دلیل وجود قوانین سخت گیرانه تری که کمپانی اپل برای اپ های مورد استفاده در اپ استور در نظر گرفته است، این اپلیکیشن ها باید از فیلترهای کیفی اپ استور عبور کنند تا مجوز انتشار بگیرند. لذا معمولا از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از طرفی دیگر اپ های اندرویدی، به دلیل وجود متخصصان بیشتر و پرداخت هزینه های کمتر، محصول نهایی در زمان استفاده توسط کاربران از کیفیت خوبی برخوردار خواهد بود.

تفاوت اپلیکیشن های اندروید و آی او اس

برخی از اپلیکیشن های مطرح موبایل در دنیا برای تمامی سیستم عامل ها از جمله آی او اس، اندروید و ویندوز فون تولید شده اند. اما برای تولید هر کدام روش ها و مسیرهای متفاوتی پیموده شده است. زبان برنامه نویسی که با آن می توان یک اپ اندروید ساخت، زبان برنامه نویسی Java است که در محیط اندروید استودیو و توسط کمپانی گوگل پشتیبانی می شود. همچنین اپ اندروید بر روی گوشی های کمپانی های مختلفی که از سیستم عامل اندروید در تلفن های همراه خود استفاده می کنند، قابل استفاده است. در مقابل برای طراحی و توسعه اپ ios که مخصوص گوشی آیفون شرکت اپل است، از زبان برنامه نویسی Swift که توسط این شرکت پشتیبانی می شود، بهره می بریم.

چرا اپلیکیشن داشته باشیم ؟

 1. اپلیکیشن موبایل تجربه کاربری بسیار بهتری را برای کاربران رقم میزند.
 2. میتوانید از طریق ارسال نوتیفیکشن، پیام های حرفه ای تری برای کاربران ارسال کنید.
 3. نیازی نیست کاربران برای دسترسی به خدمات و یا محصولات شما از طریق مرورگر اقدام کنند.
 4. اپلیکیشن ها بصورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت نیز قابل استفاده هستند.
 5. داشتن اپلیکیشن نمایانگر آپدیت بودن کسب و کار و جذب مشتری های به روز خواهد شد.
 6. کاربران امروزی اکثرا گوشی به دست هستند و به موبایل خود توجه دارند.
 7. امکان پرداخت و خرید از طریق موبایل راحت تر است.

مراحل طراحی اپلیکیشن در آوای رسا

 1. نیازسنجی مشخص کردن ایده
 2. طراحی اولیه با وای فریم
 3. طراحی UI/UX
 4. برنامه نویسی Backend&Front
 5. تحویل نسخه بتا
 6. تست و بازنگری نسخه بتا
 7. تحویل نهایی
 8. آموزش کار با پنل

نحوه سفارش اپلیکیشن 

 1. بررسی و نیاز سنجی از طریق تماس تلفنی یا ارسال درخواست
 2. برگزاری جلسات حضوری با کارشناسان فنی
 3. پیاده سازی و تولید نمونه اولیه
 4. بررسی زیرساخت های مورد نیاز
 5. اعلام قیمت توسط مجری
 6. تنظیم و امضای قرارداد

در صورت نیاز به سفارش تولید و برنامه نویسی اپلیکیشن، کارشناسان آوای رسا درکنار شما خواهند بود تا با صرف هزینه کمتر و کیفیت بالاتر تصمیم درستی را برای توسعه کسب و کار خود بگیرید.